ДЦП – не вирок

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) – важке хронічне захворювання, при якому відбувається ураження центральної нервової системи. Воно проявляється порушенням координації рухів, розладом м'язово-рухової функції та, часто, затримкою інтелектуального і психічного розвитку.

Це захворювання не передається у спадок. Порушення в організмі дитини виникають в результаті загибелі мозкових клітин від кисневого голодування або травми у внутрішньоутробному періоді або в процесі пологів. Також ДЦП може бути наслідком важких захворювань, перенесених в перший рік життя.

При ДЦП уражаються ті зони мозку, які відповідають за рух, звідси й порушення опорно-рухового апарату. Часто хвороба зачіпає і мовлення – воно може бути утрудненим, недостатньо виразним. Навіть якщо серйозних інтелектуальних порушень не виникає, у разі уповільненого фізичного розвитку у дитини сповільнюється і розвиток розумовий. Найчастіше воно не критично, і, при правильному підході до розвитку і навчання таких дітей, цю проблему цілком можна виправити.

Однак до дитини, яка страждає на ДЦП, потрібен особливий підхід. Річ у тому, що навіть найпростіші, довільні для нас рухи їй можуть даватися з великими труднощами. Малюк швидко втомлюється і не може довго концентруватися на поставлених перед ним завданнях. В результаті – дратується, вередує. Занепокоєння призводить до того, що дитина починає багато рухатися, здійснювати мимовільні судомні рухи. Це дуже заважає їй і може завдавати дискомфорту.

Тим часом, нехтувати заняттями через такі неприємності не можна. Діти з ДЦП потребують додаткового раннього розвитку. Оскільки порушені функції опорно-рухового апарату, їх набагато складніше навчити доглядати за собою. Навчання академічним навичкам теж ускладнене внаслідок хвороби.

В цьому випадку наша задача – зробити все для того, щоб процес навчання давав дитині задоволення, був цікавим, проходив у легкій ігровій формі. Також дуже важливо підібрати правильний вид заохочення, дитина повинна бачити перед собою реальну мету і реальний результат.

Знайти такі підходи допоможе фахівець з АВА терапії в центрі «АВА звичайне чудо» (головний офіс у м. Маріуполь, Донецька область). Поведінковий аналітик не тільки розпише індивідуальну програму навчання для дитини, але й допоможе батькам краще зрозуміти своє чадо і налагодити з ним спокійні стосунки в процесі виховання. Це дуже важливо, оскільки займатися з особливими дітьми треба постійно, закріплюючи вдома отримані на заняттях з фахівцями навички.

Батьки повинні пам'ятати, що в результаті їх старань у дітей з ДЦП може бути успішне щасливе майбутнє. Їм цілком під силу вчитися у звичайній школі, отримати вищу освіту і престижну роботу, не пов'язану з фізичними навантаженнями.

Якщо ж порушення настільки серйозні, що дитина не може спілкуватися навіть з рідними, то за допомогою поведінкових методів можна розвинути в ній уміння просити необхідне, звертати на себе увагу, навчити навичок елементарного самообслуговування в рамках рухових здібностей дитини.

 

­Задати питання

captcha
© 2020 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»