Інклюзивна освіта, особливо дошкільна – це відносно нове поняття в українській освіті. Завдяки постанові Кабінету міністрів України з 2011 року діти з особливими потребами в навчанні можуть здобувати освіту у звичайних школах і садках. Такий підхід добре впливає на всіх дітей в колективі. При цьому реалізується можливість гнучкого та індивідуального навчання для кожної дитини.

Основними принципами інклюзії є:

  • Тісна взаємодія між різними дітьми та встановлення дружніх відносин в колективі.
  • Концентрація на успіхах дітей, заохочення до вивчення нового.
  • Реалізація права кожного малюка на вільне спілкування з однолітками.
  • Розвиток навичок, як в колективній взаємодії, так і в індивідуальній роботі.
  • Соціальний розвиток дітей, навчання правилам поведінки в суспільстві, підготовка до нових етапів дорослішання.
  • Цінність розвитку кожної дитини як унікальної особистості, повага до її почуттів і думок.

Попри те, що в Україні принципи інклюзії впроваджуються досить повільно, не можна не відзначити очевидних успіхів такого підходу. Діти з різними здібностями активно взаємодіють з однолітками, що дозволяє зробити ігровий процес більш пізнавальним. Розвиток в інклюзивних групах проходить швидше і цікавіше як для звичайних дітей, так і для дітей з особливостями. Природні умови спілкування сприяють інтенсивному розвитку навичок, а взаємодія з найраніших років починає плавний процес адаптації до суспільства і подальшого дорослого життя.

Більш того, очевидними є переваги інклюзивної освіти для звичайних дітей:

  • Вони навчаються взаємодопомоги.
  • Рання інклюзія готує ґрунт для повноцінної інклюзії вже дорослих людей в майбутньому. Для майбутнього товариства не стане проблемою прийняття особливої людини.
  • У дітей виховується почуття жалю.
  • Діти з особливими потребами, які подолали різні перепони недуг, надихають на досягнення звичайних дітей.

 

У США і деяких країнах Європи дошкільна інклюзивна освіта практикується вже з 1970-х років. За цей час багато навчальних закладів було реформовано, щоб забезпечити потреби всіх дітей. Як показала практика, діти в змішаних групах мають хороші комунікаційні здібності й більш адаптовані до шкільного життя. При цьому не страждає індивідуальний розвиток дитини, що особливо важливо для дітей, які потребують спеціальної програми навчання та індивідуального підходу вихователя.

Дослідження довели вигідність інклюзивної освіти в порівнянні з підтриманням постійного забезпечення спеціалізованих закладів, де люди з особливостями розвитку не можуть розвиватися, аби надалі приносити користь суспільству.

Додаткова освіта педагогів в Україні, вивчення досвіду інших країн, а головне  –бажання дати рівні права і можливості всім дітям в перспективі дадуть можливість батькам влаштовувати дітей в будь-який садок і бути впевненими в якості їх навчання.

Вас цікавить ця тема? Ви хочете зробити соціальне життя особливої дитини більш комфортним? У Вас залишилися питання з інклюзивної освіти?

Телефонуйте нам:

+38-050-576-31-56
+38-097-827-76-69

або пишітьЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Фахівці центру розвитку та підтримки дітей з особливостями розвитку "АВА звичайне диво" (м.Маріуполь, Донецька обл.) з радістю допоможуть Вам.

 

­Задати питання

captcha
© 2020 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»