854cccgffxc

Саме взаємодія з іншими є головною складністю для дітей з РАС, через це їх потреби в дорослому житті можуть ігноруватися оточенням (в тому числі, близькими людьми). Чимало осіб з РАС хочуть мати соціальні взаємини. Але через труднощі, що в них виникають, їх можуть сприймати як асексуалів і позбавляти необхідної інформації про взаємини, шлюб, батьківство та навіть норми сексуальної поведінки. Проте останнє є вкрай важливим, отже без належного уявлення та виховання можливі прояви неадекватних сексуальних дій – як з боку осіб з РАС, так і щодо них. Грамотний підхід і навчання, в першу чергу, допоможуть убезпечити дитину, навчать її говорити з батьками про проблеми, що її турбують.

Слушне уявлення про будову свого тіла є необхідним для дотримання правил гігієни та підтримки здорового способу життя. У більшості випадків всі діти (крім хворих на ДЦП та з важкими фізичними порушеннями) можуть освоїти правила інтимної гігієни. В одних це може вийти до 5 років, в інших до 10 (ближче до періоду статевого дозрівання), але це дійсно є не тільки можливим, але й необхідним.

Правильна назва органів допоможе дитині розповісти про можливий біль або дискомфорт, що є ознаками захворювань. rsxdcrtuyvghbjn23558Спокійно кажучи «рука», «нога» батьки показують, що діти можуть про це говорити з ними, водночас уникнення назв органів (що нічим не відрізняються від інших структур тіла) дають дитині зрозуміти, що ці теми заборонені. У дорослому житті знання своєї фізіології та норм сексуальної поведінки допоможуть уникнути багатьох захворювань, небажаної вагітності, а також можливої агресії в поведінці.

Зазвичай батьки закладають в дитині основні принципи поведінки, але для дітей з РАС в цій справі бажана консультація фахівців. Спеціаліст, перш за все, нейтральний, може спокійно й прямо донести до дитини потрібну інформацію, може оцінити реакцію дитини та, в разі потреби, запропонувати варіанти розв'язання наявних проблем. Багатьом батькам може бути дискомфортно говорити про це, або ж вони можуть не знати, як саме говорити про сексуальну освіту, однак важливо підкреслити, що тільки спільними зусиллями можна грамотно розподілити й надати допомогу в соціалізації дитини (в тому числі, таким чином, щоб це не йшло усупереч культурним і релігійним традиціям в родині).

У підсумок слід сказати, що, закриваючи очі на проблеми з сексуальністю та її виразом (відсутністю або надмірним проявом) в аутистів, суспільство ускладнює їхнє життя, сайже унеможливлюючи такі природні потреби, як близькі взаємини, одруження і навіть батьківство. Діти з розладами аутистичного спектра особливо потребують підтримки. В цьому їм може допомогти злагоджена робота батьків і фахівців.

діти аутисти потребують допомоги

© 2022 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»