Мета

Організувати дистанційну системну роботу з дитиною на базі індивідуальної програми розвитку комунікативних, когнітивних, академічних, побутових та ігрових навичок.


Для кого

Для дітей із проблемами розвитку з російсько- або україномовних родин, незалежно від міста або країни проживання. Є успішний досвід роботи з дітьми-білінгвами, в яких одна з мов, що використовуються в сім'ї, – російська або українська, друга – англійська, німецька або французька.


Тестування дитини

Наша робота починається зі співбесіди, під час якої батьки заповнюють опитувальну анкету, в якій розповідають про інтереси дитини, про те, що їх турбує в її поведінці, які навички вони хотіли б розвинути, якої небажаної поведінки позбутися тощо.

Тестування проводиться за допомогою спеціальних оцінювальних інструментів, розроблених на основі спостереження за нормотиповими дітьми у віці від 0 років: VB-MAPP, ABLLS-R, EFL, AFLS. Тестують дитину батьки під наглядом поведінкового аналітика.

Тестування – процес тривалий, він може забирати від 1 до 2 місяців.

Як це виглядає? Батьки, дотримуючись рекомендацій поведінкового аналітика, виданими на тиждень вперед, записують відео занять із дитиною. Раз на тиждень куратор зустрічається з родиною онлайн в Skype або Zoom, переглядає записані відео, обговорює їх з батьками, проводить аналіз навичок дитини й дає завдання на наступний тиждень.


Робота з дитиною за програмою

За результатами тестування поведінковий аналітик визначає найближчу та довгострокову мету й складає індивідуальну програму розвитку. Протоколи роботи за програмою видаються батькам поступово, у міру освоєння навичок. Поведінковий аналітик проводить тренінги за навчальними протоколами для батьків і / або фахівців, які працюють з дитиною.

Дотримуючись протоколів програми та рекомендацій поведінкового аналітика, батьки (або терапіст на місці) проводять заняття з дитиною, записуючи їх на відео. Один раз на тиждень куратор зустрічається з родиною онлайн, знайомиться з результатами роботи за програмою, виправляє можливі помилки, ставить нові завдання, дає рекомендації з їх виконання.

В такому проєкті може брати участь терапіст, навчений на 1–3 модулях із поведінкового аналізу, логопед-дефектолог або психолог. Головна вимога до такого фахівця – вміння чітко дотримуватися протоколу розвитку навичок. Така вимога висувається і до батьків, оскільки, якщо вони не дотримуватимуться протоколу, фахівець не зможе поручитися за повний успіх терапії.


Тривалість

Тривалість дистанційної роботи з дитиною за індивідуальною програмою не обмежується за часом.

© 2022 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»