Мета:

Сформувати соціальні навички дитини, навички спільної гри та роботи у групі.

Для кого:

Для дітей і підлітків, які проходять курс АВА-терапії в нашому Центрі. Для участі у групі підбираються діти, однакові за віком і рівнем розвитку.

Формати групових занять

  1. Мікрогрупа – дві дитини.

Такий формат рекомендований для дітей, які вже пройшли певне навчання в індивідуальному форматі, мають рівень розвитку відповідно до норми близько 2-х років. Крім того, він підійде для дітей із вищим рівнем розвитку, які мають проблеми з небажаною поведінкою в групі.

У мікрогрупах діти вчаться разом виконувати інструкції терапіста, адекватно поводитися (терпіти іншу дитину поруч, не битися, не штовхатися, спокійно чекати, поки інша дитина відповідає, дотримуватися черги). Робота в мікрогрупі дозволяє формувати паралельну гру.

  1. Мінігрупа – від 4 до 6 осіб.

Заняття в цьому форматі зазвичай складаються з трьох частин. Приблизно по пів години діти вчаться грати одне з одним, беруть участь у музичному занятті, займаються творчістю. Попри загальну тривалість понад годину, діти, завдяки зміні діяльності та п'ятихвилинним перервам, не втомлюються.

У цьому ж форматі проходить курс підготовки до школи – відповідно до програми дитячого садка. В цьому разі терапісти вчать дітей вести діалог між собою, висловлювати прохання одне одному, організовувати гру (одна дитина пояснює правила, а решта дітей виконують їх). Велика увага приділяється формуванню відсутності небажаної поведінки в групі.

Крім того, діти вчаться дотримуватися фронтальних інструкцій (визначати, кому вчитель, який стоїть біля дошки, дає завдання – окремому учневі чи всій групі). Це дуже важливо для дітей, які звикли до індивідуального формату навчання. Академічна частина занять із підготовки до школи проходить за партами.

Мета у групі досягається для кожного учасника заняття окремо, оскільки завдання і вимоги ставляться відповідно до рівня розвитку конкретної дитини.

Інтенсивність і тривалість

Групові заняття відбуваються 1 раз на тиждень. Їх тривалість – від 30 хвилин (у мікрогрупах) до 1,5 години (у мінігрупах).

© 2022 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»