Мета

Організувати системну роботу з дитиною на базі індивідуальної програми розвитку комунікативних, когнітивних, академічних, побутових та ігрових навичок.

 

Для кого

Для дітей і підлітків з Донецької області з розладами аутистичного спектра, дитячим церебральним паралічем, синдромом Дауна, затримкою мовного розвитку та іншими порушеннями. Ми працюємо з дітьми у віці від 1 до 21 року.

 

Тестування дитини

Наша робота починається зі співбесіди, протягом якої батьки заповнюють опитну анкету. В ній вони розповідають про інтереси дитини, про те, що їх турбує в її поведінці, які навички вони хотіли б розвинути, якої небажаної поведінки позбутися тощо.

Потім проводиться тестування – по системі, яка підбирається в залежності від навичок дитини та запитів батьків. Ми тестуємо дітей на базі інструментів, розроблених на основі спостереження за нормотиповими дітьми у віці від 0 років: VB-MAPP, ABLLS-R, EFL, AFLS. Ці інструменти підходять для тестування дітей і підлітків.

В ході тестування відбувається пряме спостереження за дитиною і виявляється наявність небажаної поведінки, яка заважає розвитку і включенню в життя суспільства. Відповідно, в процесі складання програми занять враховуються не тільки початкові побажання батьків, але і проблеми, виявлені фахівцями на етапі тестування.

Тестування – процес тривалий, воно може тривати від 2 до 10 годин. При цьому зустрічі з дитиною відбуваються по 1 годині на день. Це дає можливість дитині проявити свої навички повною мірою.

 

Робота з дитиною за програмою

За результатами тестування визначається найближча мета і складається індивідуальна програма розвитку. Розробляє її фахівець, який надалі керує роботою за програмою (куратор).

За індивідуальною програмою за дитиною закріплюється провідний терапист, але при цьому забезпечується робота і з іншими терапистами – для узагальнення навичок. 1 раз на тиждень проводяться кураторські години. Куратор оцінює просування за програмою, у разі потреби коригує її та надає рекомендації щодо подальшої роботи ведучому тераписту і батькам.

 

Робота з батьками за програмою

Ми вітаємо присутність на заняттях батьків, оскільки це не тільки навчання дитини, але й тренінги для її родичів. Таким чином ми домагаємося того, щоб батьки продовжували реалізовувати програму розвитку у звичайному житті за межами нашого Центру: вдома, на вулиці, в транспорті, в гостях.

Якщо батьки з якихось причин не можуть взяти участь у занятті, після його закінчення їм надається звіт про успіхи дитини в усній формі.

 

Інтенсивність занять

Тривалість курсу інтенсивних занять - 1 місяць.

Ми працюємо з дитиною 5 днів на тиждень, по 2 години на день.

У разі потреби в програму, крім занять на основі АВА, можуть додаватися заняття з логопедом-дефектологом і з фахівцем з сенсорно-моторної інтеграції (1-2 години на тиждень), а також групові заняття.

© 2020 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»