Мета

Організувати системну роботу з дитиною на базі індивідуальної програми розвитку комунікативних, когнітивних, академічних, побутових та ігрових навичок.


Для кого

Для дітей і підлітків з розладами аутистичного спектра, дитячим церебральним паралічем, синдромом Дауна, затримкою мовного розвитку та іншими порушеннями. Ми працюємо з дітьми у віці від 1 до 21 року.


Тестування дитини

Наша робота починається зі співбесіди, протягом якої батьки заповнюють опитувальну анкету. В ній вони розповідають про інтереси дитини, про те, що їх турбує в її поведінці, які навички вони хотіли б розвинути, якої небажаної поведінки позбутися тощо.

Потім проводиться тестування – за системою, яка підбирається залежно від навичок дитини та запитів батьків. Ми тестуємо дітей на базі інструментів, розроблених на основі спостереження за нормотиповими дітьми у віці від 0 років: VB-MAPP, ABLLS-R, EFL, AFLS. Ці інструменти підходять для тестування дітей і підлітків.

Під час тестування відбувається пряме спостереження за дитиною і виявляється наявність небажаної поведінки, яка заважає розвитку і залученню в життя суспільства. Відповідно, в процесі складання програми занять враховуються не тільки початкові побажання батьків, але і проблеми, виявлені фахівцями на етапі тестування.

Тестування – процес тривалий, воно може тривати від 2 до 10 годин. При цьому зустрічі з дитиною відбуваються по 1 годині на день. Це дає можливість дитині проявити свої навички повною мірою.


Робота з дитиною за програмою

За результатами тестування визначаються найближчі та довгострокові цілі і складається індивідуальна програма розвитку. Розробляє її фахівець, який надалі керує роботою за програмою (куратор).

За індивідуальною програмою за дитиною закріплюється провідний терапіст, але водночас забезпечується робота і з іншими терапістами – для узагальнення навичок. Раз на місяць проводяться кураторські години. Куратор оцінює просування за програмою, у разі потреби коригує її та надає рекомендації щодо подальшої роботи ведучому терапісту і батькам.


Робота з батьками за програмою

Ми вітаємо присутність на заняттях батьків, оскільки це не тільки навчання дитини, але й тренінги для її родичів. Так ми домагаємося того, щоб батьки продовжували реалізовувати програму розвитку у звичайному житті за межами нашого Центру: вдома, на вулиці, в транспорті, в гостях.

Якщо батьки з певних причин не можуть взяти участь у занятті, після його закінчення їм надається звіт про успіхи дитини в усній формі.


Інтенсивність занять

Тривалість курсу регулярних занять – від 3 до 6 місяців.

Ми працюємо з дитиною 5 днів на тиждень, по 1 годині на день.

У разі потреби в програму, крім занять на основі АВА, можуть додаватися заняття з логопедом-дефектологом і з фахівцем із сенсорно-моторної інтеграції (1–2 години на тиждень), а також групові заняття.

© 2022 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»