Москалец Алла Сергеевна

 Відповідаємо на Ваші питання

На ваші запитання відповідає провідний спеціаліст нашого центру Москалець Алла Сергіївна – консультант і фахівець з Прикладного Аналізу Поведінки (АВА).

Алла Сергіївна Москалець – випускниця ДонНУ ФРГФ, педагог. Закінчила сертифікований курс з поведінкового аналізу (2012р.-2013р.) Майстри ВСВА Ольги Шаповалової (сертифікат курсу ВСаВА № 11223), закінчила сертифікований курс з поведінкового аналізу ВСВА (2013р.-2015р.) майстра ВСВА Ерц Юлії (сертифікат курсу ВСВА № 4079) . Працює з дітьми з ЗПМР і РАС з 2010.

Поведінковий аналітик, співзасновник УАПА (Української асоціації поведінкових аналітиків), член Російської асоціації поведінкових аналітиків.

Має величезний досвід консультацій і терапії для дітей з розладами аутистичного спектра – розробка програм ранньої інтервенції, оцінка початкових навичок і прогресу, корекція проблематичної поведінки, навчання навичкам самостійності та гігієни, тренінги для терапевтичного персоналу і батьків.

 

 
 
Сьогодні це питання залишається нез'ясованим не тільки для батьків, які зіткнулися з цим захворюванням у своєї дитини, але й для фахівців. Від аутизму ще не знайдено ефективних ліків або методу лікування. Але нам відомі методи, які дійсно здатні так чи інакше допомогти дітям. А при одночасному застосуванні цих методів можна домогтися найбільших результатів. Київський нейропсихіатр, доктор медичних наук А. Чуприков рекомендує поєднувати традиційні методи лікування аутизму – психологічні та медикаментозні, з альтернативними методами – за допомогою дельфінів, коней і собак. Така комплексна терапія показала свою ефективність при лікуванні дітей з аутизмом в країнах Європи та США.
Музична терапія – один з основних напрямків роботи з аутичними дітьми. Як відомо, однією з головних проблем при налагодженні взаємодії з аутичною дитиною є відсутність її уваги, перебування на «своїй хвилі». Особливо підібрана музика привертає увагу й організовує відносну стійкість процесу сприйняття дитини з РДА. Так само виявлено, що аутисти демонструють прихильність до предметів, ніж до людей. Це обумовлює ефективність налагодження діалогу з ними опосередковано, наприклад, через музичні інструменти.
Ехолалія - це автоматичне повторення вокализаций інших людей; іншими словами, повторення слів, фраз і пропозицій, виголошених іншою людиною. Повторення може відбуватися негайно після того, як дитина почула слово або звук, або ж через деякий час в майбутньому, в такому випадку мова йде про відкладену ехолалію. Діти з гіперлексіей також схильні до ехолалічності.
Гіперлексія – це поєднання надмірно розвинених навичок читання і недостатньо розвинених навичок розуміння розмовної мови (в порівнянні з нормотиповими показниками для віку дитини). Хоча гіперлексичні діти часто повторюють прочитані ними слова, вони, як правило, не усвідомлюють контексту цих слів. Вони повторюють те, що прочитали, в той час як ехолаличні діти повторюють те, що вони чули. В обох випадках дитина раннього віку, як правило, рідко розуміє сенс слів, що вона повторює.
Малоймовірно, що аутична дитина з часом самостійно «виросте» з ехолалії; однак, ехолалія може стати менш інтенсивною і в багатьох випадках буде практично непомітною. У дорослих з аутизмом і надалі спостерігається ехолалія, що може виглядати як просте повторення слів інших людей. Вони можуть несвідомо (пошепки) повторювати надані їм вербальні інструкції під час виконання певного завдання. Вони можуть цитувати репліки з улюблених кінофільмів або телевізійних шоу – найчастіше відповідно до контексту ситуації, що склалася. Ехолалія навіть може проявлятися у вигляді несвідомого повторення або майже беззвучного промовляння тексту, який людина читає. Таким чином, вона чує свій голос, коли читає слова, по суті, повторюючи ці звуки.
Сьогодні «ліків» від ехолалії не існує; однак, є низка методів, за допомогою яких можна допомогти дитині в розвитку мовних навичок. Завжди залишайтеся спокійними і використовуйте постійну, єдину мову. Будьте конкретними і безпосередніми в своїй промові, по можливості використовуйте питання, на які можна відповісти «так» або «ні». Наприклад, ви запитуєте: "Ти хочеш соку?" А дитина відповідає вам, повторюючи ваше запитання. Тоді ви можете сказати «Так, я хочу сік». Ймовірно, дитина повторить цю фразу, і вона стане «сценарієм» відповіді на це питання. Будьте терплячими, спокійними й послідовними.

­Задати питання

captcha
© 2022 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»