Діти сонця здатні до навчання!

Відходять у минуле ті часи, коли на дітях із синдромом Дауна ставили хрест і батькам ще в пологових будинках наполегливо пропонували відмовитися від хворого немовляти, віддавши його до спецінтернату. Таких особливих дітей вважали нездібними, безперспективними, здатними бути винятково тягарем для батьків.

Насправді саме ізольована від решти світу інтернатна система часто робила з дітей сонця безпорадних, неосвічених, нещасних людей без майбутнього, перетворюючи їх на довічний тягар для держави.

Однак сучасні медицина і педагогіка впевнено стверджують: діти із синдромом Дауна здатні до навчання. Якщо правильно підходити до їхнього розвитку, вони можуть успішно відвідувати звичайні дитячі садочки, школи, отримати щонайменше професійно-технічну освіту, а в деяких випадках навіть зробити успішну кар’єру.

Синдром Дауна – генетичне захворювання, пов’язане з порушенням у наборі хромосом. Хромосоми – це крихітні частинки в клітинах, що несуть закодовану інформацію про всі спадкові ознаки. Зазвичай у кожній клітині 46 хромосом, отриманих порівну від батька і матері. А у людей із синдромом Дауна їх 47: у 21-й парі хромосом є третя додаткова.

Чому так відбувається, звідки береться зайва хромосома, вчені поки не знають. Але відомо, що захворювання не пов’язане із способом життя батьків. Діти з синдромом Дауна народжуються в сім’ях різних соціальних шарів та етнічних груп. І, на жаль, це не така вже й рідкість. За статистикою, з синдромом Дауна народжується приблизно кожне семисоте немовля.

Наявність зайвої хромосоми впливає на стан здоров’я і розвиток мислення. У людей із синдромом Дауна зазвичай спостерігаються порушення інтелекту в різному ступені. Тому навчання має проводитися за індивідуальною програмою.

Наприклад, у багатьох дітей із СД є проблеми зі сприйняттям мови на слух і її відтворенням, тому їх не просто навчити говорити. Проте вони добре сприймають візуальну інформацію і часто дуже добре копіюють рухи. Ще одне слабке місце «сонячних» дітей – логічне мислення. Їм складно пояснити, чому треба робити те або інше, що корисно, а що шкідливо. Проте вони дуже добре реагують на позитивне ставлення до себе, похвалу і краще освоюють нові навички за допомогою заохочень. Через це для них дуже підходять методи АВА-терапії, що ґрунтуються на індивідуальному аналізі поведінки та постійному заохоченні.

Батьки, які вже домоглися успіху в розвитку дітей із синдромом Дауна, знають, що для них дуже важлива соціалізація, спілкування з ровесниками. Тому дуже важливо докласти всіх зусиль у ранньому віці, щоб, врешті-решт, така дитина могла піти до звичайної школи, закінчити її, знайти роботу і стати самостійним повноцінним членом суспільства.

Досвід багатьох демократичних країн показує, що дорослі люди з синдромом Дауна можуть працювати в різних галузях. Вони добре освоюють комп’ютер і можуть впоратися з технічною роботою в офісі, бути нянькою в дитячих садках або доглядальницею в лікарнях, працюють у сфері обслуговування – в кафе і магазинах. Так само, як і серед звичайних здорових людей, серед дітей сонця зустрічаються великі таланти в живописі, музиці, спорті, театрі, кінематографі. Актор із синдромом Дауна Паскаль Дюкен у 1997 році отримав на Каннському фестивалі головний приз за виконання кращої чоловічої ролі!

­Задати питання

captcha
© 2022 Информационно-образовательный портал АВА-Чудо.
SEO-студия «ТОП»